Sú uzliny v trieslach hmatateľné?

Zodpovedané
29. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom uzlín. 6 ročnej dcére som nahmatala v slabinách uzliny vo veľkosti hrášku. Pred 6. týždňami mala šarlach a vtedy mala veľké uzliny krku. Ešte ich stále má, ale sú menšie.

Kedy sa jej zmenšia?

Sú uzliny v trieslach hmatateľné a aká má byť ich veľkosť v slabinách?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

uzliny veľkosti hrášku v slabinách sú normálne.

Na krku sa deťom uzliny zväčšia pri takmer každej infekcii horných dýchacích ciest. Zmenšujú sa po odznení infektu, niekedy to trvá aj pol roka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas