Sú tieto príznaky prejavom piatej choroby?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

s 3-ročným synom som navštívila lekára, ktorý zistil, že má koprivku. Dala som mu Fenistil kvapky. V utorok sme boli von a zrazu sa úplne vyhádzal na tvári a sčervenal. Dnes mu občas vyskočí na tvári a ušiach červená bodka, na dotyk nič necítim. Pediater to vyhodnotil ako alergiu.

Nemôže to byť náhodou 5. choroba?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže to byť aj piata choroba, pri ktorej sú ale prítomné aj iné príznaky. Napr. kožný nález, teploty, únava...

Synčeka by som určite nechala mimo kolektív a uvidíte ako sa to bude vyvíjať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas