Sú takéto hodnoty lymfocytov a monocytov u dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
7. mar 2023

Dobrý deň,

syn má časté bolesti hlavy, máme ísť na neurológiu. V čase odberu bol chorý, hodnota lymfocytov mu vyšla 11,80 a monocytov 11,60.

Je to niečo vážne a mám sa obávať?

Pokiaľ má nízku hladinu železa (3,90), existuje pre deti nejaký výživový doplnok?

Ďakujem

Dobrý deň,

takéto hladiny monocytov a lymfocytov pri ochorení sú možné.

Čo sa týka železa, prípadne hemoglobínu, tak v prípade nízkych hladín už výživové doplnky skôr nestačia a je treba doplňanie liekmi na predpis.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas