Sú ovčie kiahne pre ročného syna nebezpečné?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

máme ročného syna a pred 2 týždňami sa v našej rodine objavili ovčie kiahne. Teraz v sobotu je rodinná oslava a neviem či sa mám zúčastniť, nakoľko tam budú aj deti, ktoré toto ochorenie prekonali.

Ak by syn dostal toto ochorenie, je bezpečné v takomto veku?

Ako dlho trvá infekčnosť pri ovčích kiahňach?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťa je pri ovčích kiahňach infekčné do zaschnutia poslednej vyrážky na tele. Už potom nie. Rodič, ktorý by zobral na rodinnú oslavu dieťa s aktívnymi vyrážkami by bol extrémne nezodpovedný k iným deťom a dúfam, že takí rodičia nie sú. Určite boli od doktorky upozornení, do kedy je ich dieťa infekčné.

Ak tieto detičky už majú zaschnuté lézie, tak nie sú rizikom pre Vášho synčeka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas