Sú moderné chodítka vhodné z hľadiska vývoja dieťaťa?

Zodpovedané
23. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na používanie chodítka.

Sú chodítka na obrázku vhodné pre dieťa?

Syn si sám pred sebou tlačí stoličku a aj taburetku. Dostali sme chodítko, tak chcem vedieť, či je dobré z hľadiska vývoja.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

chodítka nie sú vhodné. Ono nie je vhodné ani tlačenie predmetov iných ako je stolička, či iné kusy nábytku. Pár minút do dňa by nemalo uškodiť, ale synčeka radšej odveďte k inej aktivite, aby stále predmety takto netlačil (kým sa nenaučí samostatnej stabilnej chôdzi, potom môže tlačiť koľko chce).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas