Sú dve dávky Rotatequ postačujúce?

Zodpovedané
10. dec 2021

Dobrý deň,

mám 11 mesačného syna, ktorý mal byť 15. decembra zaočkovaný 3. dávkou Rotatequ. Pani doktorka však zistila, že touto vakcínou sa dá očkovať do 32. týždňa, takže syna mi nezaočkuje.

Dá sa zaočkovať niečím iným?

Sú tie 2 dávky postačujúce?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nedá sa očkovať ničím iným. Na zabezpečenie úrovne a dĺžky trvania ochrany proti rotavírusovej gastroenteritíde pozorovanej v klinických štúdiách sa majú podať úplné trojdávkové série očkovacej látky RotaTeq. Teraz už nie je možné podať tretiu dávku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas