Sú chýbajúce vitamíny dôvodom tŕpnutia rúk a nôh u 7-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
1. dec 2022

Dobrý deň,

mám 7-ročného syna, ktorý sa posledných pár týždňov sťažuje na časté tŕpnutie nôh, rúk a na mravčenie. Držanie tela má dobré, je aktívny a športuje. Niekedy stačí, že sedí 20 minút bez podloženia nôh a stŕpnu mu. Rovnako aj v škole. Stačí, že píše počas vyučovacej hodiny a začne mu v ruke mravčenie.

Aký môže byť dôvod tŕpnutia?

Chýbajú mu nejaké minerály alebo vitamíny?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamerala by som sa na vyšetrenie chrbtice ortopédom, prípadne neurologické vyšetrenie. Tŕpnutie môže spôsobovať chrbtica.

Pokusne môžete dávať synčekovi denne 1 tabletku magnézia. Pri jeho nedostatku niekedy býva prítomné tŕpnutie. Ale nakoľko píšete o polohovej asociácii s tŕpnutím, išla by som "smerom" vyšetrenia u ortopéda a neurológa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas