Štvortýždňová dcérka od príchodu z nemocnice pribrala iba 500 g. Je to v poriadku?

Zodpovedané
9. mar 2021

Dobrý deň,

moja dcérka má 4 týždne a od príchodu z nemocnice pribrala iba 500 g. Podrástla o 3 cm.

Je to v poriadku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bohužiaľ bez vyšetrenia a ďalších informácii - koľko vážila, koľko schudla Vám úplne neviem povedať, ale skúsim Vám to zhrnúť.

Bábätko po narodení chudne, lebo ešte nepapá mliečko a pri tom ciká a kaká. Takže do 10. dní od pôrodu môže mať hmotnosť o 10% nižšiu ako svoju pôrodnú hmotnosť.

Po tom by malo nastať obdobie priberania, malo by postupne nabrať na pôrodnú hmotnosť, ktorá sa až potom začína zvyšovať.

Týždenne by to mohlo byť okolo 200 gramov, avšak záleží to od bábätka, od toho koľko schudlo, koľko bola pôrodná hmotnosť atď.

Ak berieme, že ste s dcérkou 3 týždne doma tak pribratie 500 gramov je v rámci medzí v poriadku, ale chýbajú mi niektoré informácie na to, aby som Vám vedela na 100% odpovedať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas