Štvorročný syn má zväčšené uzliny a je zahlienený. Ako by sa mal liečiť?

Zodpovedané
31. mar 2020

Dobrý deň,

môj manžel bol dnes u doktorky so skoro štvorročným synom kvôli veľkým uzlinám. Na noc som mu dala octanovú masť a zaviazala som mu ich. Má ich naozaj dosť veľké. Hlavne ľavú uzlinu. Syn je aj zahlienený.

Doktorka mu dala Augumentin a Xyzal.

Je tento postup štandardný, keď mu nebrala stery a nerobila CRP?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

niečo ako štandardný postup na Slovensku neexistuje. Každý lekár rieši pacienta podľa svojho najlepších vedomostí, skúseností, času a dostupnosti vyšetrovacích metód.

Na naordinovanie ATB nie je vždy potrebné CRP a stery.

Ak lekár zhodnotí, že lymfadenopathia je spôsobená bakteriálnou infekciou v oblasti HDC, tak ATB nasadiť môže aj bez traumatizácie dieťaťa odbermi a výtermi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas