Štvorročný syn má problém s jedením. Existuje liek na predpis, ktorý pomôže?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

mám 4-ročného syna, ktorý zatiaľ ešte celkom nerozpráva. Je u neho podozrenie na autizmus alebo PAS. Chodili sme k špeciálnej pedagogičke, ktorá autizmus vylúčila. Tvrdí, že skôr ide u neho o oneskorený vývin. Boli sme aj u pedopsychiatričky, ktorá tiež povedala, že na 90% tam autizmus nevidí.

Problémom však je, že syn už dlhší čas odmieta jesť. Jediné, s čím nemá problém, sú bryndzové alebo tvarohové halušky. Je to naozaj asi jediné jedlo, ktoré neodmietne. Ráno a večer pije mlieko.

Potom ešte zje suchý rožok, doma chlebík s maslom, chrumky, tyčinky a najradšej Kinder čokoládku, ale tú pred ním skrývame. Dostane raz za dva týždne nejaký keksík, snažíme sa nedávať mu sladké. Ovocie taktiež odmieta, zje ešte sem-tam Pribináčika.

Skúšali sme rôzne výživové doplnky pre deti, ale nič nepomohlo. Nastúpil prvý rok do škôlky, ale chodí iba doobeda, pretože neje ani tam a nechcem ho nechať celý deň hladného.

Existuje niečo na predpis, čo by pomohlo, aby syn začal znova normálne jesť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete nasadiť vitamíny skupiny B a Omega-3-MK, ale neviem či nejde skôr o psychický blok ako o stratu chuti.

Vyslovene na predpis sú potom Nutridrinky pri neprospievaní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas