Štvorročný syn má od januára opakujúce sa nádchy. Akú liečbu odporúčate?

Zodpovedané
28. jún 2021

Dobrý deň,

môj štvorročný syn má od januára opakujúce sa nádchy. Ja už ani neviem kedy mal naposledy dlhšiu dobu uvoľnený noštek. Začína to ránom, keď sa zobudí s upchatým nosom, po pár minútach začína kýchať a potrebuje vyfúkať.

Cez deň je relatívne ok. Hrá sa, učiteľky nikdy nič nespomínali v škôlke. Teda iba, že mu počuť na hlase ako keby ho mal plný, ale dýcha bez problémov.

Poobede takisto nebadať výtok z nosa. Len vtedy, keď kýchne. A večer sa to opäť vráti. Nos sa upchá a už v posteli sa mu horšie dýcha. Soplíky má číre, teploty vôbec, je hravý. Napadla mi aj alergia, ale keďže to už začalo v zime, peľová to zrejme nebude.

Aký je Váš názor a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste kúru Rhinogermina a môže inhalovať Vincentku. Nemusí ísť o alergiu, ani zväčšenú nosnú mandľu.

Môže ísť o nádchy pri ľahkých škôlkarských virózach.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas