Štvorročnú dcéru skoro pri každom jedle napína na zvracanie. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
12. mar 2021

Dobrý večer,

moju štvorročnú dcéru napína skoro pri každom jedle, mimo čokolády, chlebíka a čerstvej zeleniny. Len v poslednej dobe sa už zo zeleniny pozvracia. Mäso už vyše roka nejedáva. Tak som jej nasadila Beres kvapky.

Mohli jej tieto kvapky spôsobiť zvracanie?

Dovtedy to nebolo. Chcela som jej doplniť minerály a stopové prvky kvôli nejedeniu mäsa. Do troch rokoch bola veľký jedák.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nakoľko kvapky nie sú liek ale výživový doplnok, tak nie sú zverejnené informácie o možných nežiaducich účinkoch. Takže Vám neviem povedať, či môžu vracanie spôsobiť, najlepšie sa to dozviete vysadením kvapiek a odsledovaním.

Čo sa týka železa, mate pravdu, že to treba dopĺňať, ak nepapa mäso, zo zeleniny sa ho malo vstrebáva, takže ak to papanie je naozaj dlhodobo takéto asi by som odporučila vyšetrenie KO a podla toho aký bude aj nasadenie kvapiek na doplnenie železa - ale teda normálne liek od p. Dr nie ako výživový doplnok.

Čo sa týka vracania ako takého, nemôže byť spôsobené pachmi alebo konzistenciou stravy? Robí to aj pri polievkach? Ak nie, treba robiť mixované kde zmixujete aj mäso.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas