Štvorročné dieťa chodí na plavárni na boso. Je môj strach z plesne oprávnený?

Zodpovedané
27. aug 2019

Dobrý deň,

mám štvorročného syna, ktorý chodím s ocinom na plaváreň. Kúpila som mu nepremokavé sandálky, no muž mu ich nikdy na plavárni neobuje. Syn je pri bazéne vždy bosí. Aj v sprche, aj v saune.

Je môj strach z plesne oprávnený?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

mykotické ochorenie nechtov na nohách resp. chodidiel je ochorenie, ktoré syn môže "chytiť" na plavárni - teplé vlhké prostredie, v ktorom chodí veľmi veľa ľudí.

Avšak ak je jeho imunita správna, netrpí inými ochoreniami (cukrovka, porucha imunity), nemá poranené časti chodidiel a nechtov, tak sa toho nemusíte obávať. Telo by si s prípadnou infekciou malo poradiť samo.

Podávajte dlhodobo probiotiká.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas