Štvorročná dcéra máva bolesti hlavy v oblasti čela. O aký problém ide?

Zodpovedané
1. júl 2020

Dobrý deň,

skoro štvorročná dcéra máva bolesti hlavy. Trvá to už asi rok. Keď bývala chorá zo škôlky, tak so to pripisovala soplíkom.

Ale počas korony nebola 3 mesiace chorá a aj tak sa sťažuje že ju bolí čelo. Žiadne iné príznaky k tomu nemá. Okuliare nenosí. Do telefónu a tabletu občas pozerá.

Niekedy sa na bolesť sťažuje hneď po prebudení, niekedy počas dňa, inokedy večer. Neviem to priradiť ani k nejakej konkrétnej činnosti počas dňa. Vyšetrenia ju čakajú, keďže pôjdeme k doktorke.

O aký problém ide?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o poruchu zraku - určite absolvujete očné a neurologické vyšetrenie.

Predpokladám že na príjem tekutín dávate pozor. Môže ísť napríklad o chronické upchatie dutín (sinusitída), zvýšený tlak krvi, migrénu. To sa zistí vyšetreniami a rozhovorom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas