Štvormesačný dojčený syn 2 dni nekakal. Je to v poriadku?

Zodpovedané
2. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému štvormesačného syna. Je dojčený a mával pravidelne každý deň stolicu. A to aj niekoľkokrát do dňa.

No už dva dni nekakal, ale prdíky má.

Syn je dosť plačlivý, bolí ho bruško. Je taký od narodenia, takže neviem či to mám pripisovať nekakaniu alebo kolikám.

Ako mu môžem pomôcť?

Masírujem mu bruško s Baby calm.

Druhá otázka sa týka predkožky.

Od akého veku sa má sťahovať predkožka?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

niektoré dojčené deti stolicu nemajú aj viac ako týždeň, takže frekvencia ako taká nie je problémom. Ak by stolica u synčeka nebola 5 dní určite vyšetrenie lekárom.

Predkožku stačí začať sťahovať po 10. mesiaci.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas