Štvormesačná dcérka má mesiac soplíky. Čo jej pomôže?

Zodpovedané
16. nov 2019

Dobrý deň,

naša štvormesačná dcérka sa už asi mesiac trápi so soplíkmi. Lekárka jej dala aj kvapky a sirupy a nič nepomáha. Na krčnom mala výtery v poriadku. Tam mi povedali, že okrem Sterimaru jej nemám nič dávať.

Keď jej to ako tak prešlo, tak sme išli do nemocnice na liečbu Hemangiolomu. Po príchode domov sa to ešte zhoršilo. Mala veľké sople a silný kašeľ. V noci chrápe a budí sa na to. Boli sme u doktorky a tá jej dala Fenistil kvapky a Bronchipret.

Mám žiadať o výtery?

Môžu jej ísť zuby?

Môže to súvisieť s hemangiolom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

výtery sú zbytočné - boli negatívne a nemá teploty teraz nanovo, takže nič v nich nebude. Súvis s hemangiómom a zubami nevidím.

Treba pokračovať v liečbe Fenistil, Sinupret ak už nekašle (ak kašle vlhko tak radšej Solvolan ako Bronchipret), do nosa Sterimar opakovane aj 5x cez deň, do vyčisteného nošteka dať Nasivin 3x 1kvapku po dobu 7 dní.

Aké máte domáce prostredie? Nie ste fajčiari? Neprekurujete? Aj to môže spôsobovať problémy s dýchaním a tvorbou hlienov.

Držím palce nech problém, čím skôr prejde!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas