Štvormesačná dcéra má tmavozelenú stolicu. Je to v poriadku?

Zodpovedané
24. okt 2019

Dobrý večer,

moja štvormesačná dcérka má takmer dva mesiace tmavozelenú stolicu. Moje staršie dieťa malo vždy žltú stolicu.

Dcérka je plne dojčená. Pediatrička jej urobila výter a dala vyšetriť stolicu. Výsledok bol negatívny. Železo neužíva. Sono na gastre bolo v poriadku. Opäť je vzali stolicu a mala zvýšený kalprotektin. Dcérka užíva BioGaia a zlepšenie nevidím.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

plne dojčené dieťa môže mať aj stolicu takéhoto zafarbenia (ovplyvňuje ju Vaša strava). Ak nemá iné problémy - netreba riešiť "iba" farbu stolice.

Dôležitejšie je ako prospieva, či nemá hnačky, nevracia, či nie je veľmi bledá, či nemáva kolikové bolesti bruška atď.

Čo by ma zaujímalo - ako bol interpretovaný výsledok zvýšeného kalprotektínu v stolici?

Je typicky zvýšený pri zápalových ochoreniach čreva, takže k tomu by sa mal gastroenterológ vyjadriť.

Probiotiká užívajte. Potom, keď sa minie Biogaia, môžete skúsiť Probiofix imun baby.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas