Stupil som na klinec. Mohol som dostať infekciu?

Zodpovedané
13. aug 2019

Dobrý deň,

o týždeň budem mať 16 rokov. Predvčerom som stupil na klinec z.dosky. Hneď ako som stúpil, nastriekal som to Detolom a potom som išiel na pohotovosť. Bol som na RTG a potom mi doktor otvoril ranu. Poriadne mi to vyčistil a dal mi na to niečo hnedé.

Povedal, že zajtra sa mám spýtať doktorky, že kedy som bol očkovaný. Moja doktorka má momentálne dovolenku. Rana sa mi hojí, urobila sa mi tam aj menšia chrasta.

Mohol som dostať infekciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

rana nevyzerá byť infikovaná. Tetanus ste mali preočkovaný v 13.rokoch, takže ste pod ochranou.

Túto informáciu by Vám mala potvrdiť obvodná lekárka, ale na 99% to tak budete mať. Koniec koncov, možno si aj pamätáte, či ste pred 3 rokmi boli na preočkovaní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas