Stačí ročnému dieťaťu iba jeden spánok?

Zodpovedané
4. feb 2022

Dobrý deň,

dcéra má rok a dva spánky. Uspať ju však trvá nekonečne dlho - aj dve hodiny.

Je možné, že dcéra prechádza na jeden spánok?

Kočíkujem ju aj 3 hodiny a nezaspí. Má teda len jeden spánok a zvláda to v pohode, nie je mrzutá. Prípadne ju večer ukladám skôr.

Ďakujem

Dobrý deň,

je to vysoko pravdepodobné. Väčšina detí prechádza na 1 spánok už okolo roka, niektoré dokonca pred, niektoré aj neskôr. Ten štrajk uspávania vyzerá ako potreba menšieho počtu spánkov. Navyše je spokojná.

Je to úplne bežné. Prejdite na 1 spánok. Tento prechod býva trošku komplikovaný. Môže trvať pár týždňov, že sa to bude striedať jeden deň 1 spánok, ďalší deň 2. Tak je to také ťažšie na Váš harmonogram, ale možno to u vás bude jednoduchšie a bude krásne spinkať 1 spánok od začiatku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas