Stačí potvrdenie od pediatra, keď chcem ostať na predĺženej rodičovskej?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

chcem sa vrátiť na predĺženú platenú rodičovskú dovolenku z dôvodu častej chorobnosti synčeka.

Stačí mi potvrdenie od pediatrra, alebo potrebujem vyjadrenie aj od druhého lekára špecialistu?

Od marca 2022 chodí synček (3 roky mal vo februári) do škôlky na pol dňa, odvtedy je vždy po 2 týždňoch chorý (sople, kašle). A to dokonca aj teraz v lete, keď do škôlky nechodí. Ja chodím do práce na skrátený uväzok. Často som s ním na OČR.

Ďakujem

Dobrý deň,

to, či Vám bude toto umožnené schváľuje lekár UPSVaR.

K žiadosti vypisuje tlačivo pediater a prikladajú sa všetky správy od špecialistov, ktoré si posudzujúci lekár prejde. Na ich základe sa rozhodne, či ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stave dieťaťa vyžadujúci si osobitnú starostlivosť matky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas