Stačí CRP na odhalenie vážnejšej choroby?

Zodpovedané
2. mar 2023

Dobrý deň,

moja dcéra má dlhodobo zvýšenú teplotu 37,5 - 37,7°C a trvá to dlhšie ako 14 dní. Pán doktor jej spravil CRP, vyšlo menej ako 8. Následne skonštatoval, že teplotu má kvôli zúbkom. Idú jej všetky naraz aj stoličky.

Povedal, že kým jej nevyjde všetkých 20 zúbkov, tak tieto teploty môžu pretrvávať.

Stačilo takéto vyšetrenie?

Mám požiadať o odber krvi a podrobnejší rozbor?

Kým jej vyjdú všetky zuby, to môže trvať aj 3 mesiace. Preto mi príde divné, aby mala 3 mesiace zvýšené teploty.

Stačí CRP na odhalenie vážnejšej choroby?

Ďakujem

Dobrý deň,

na úplnú istotu je vhodný spraviť aj krvný obraz. Ale doktor môže mať pravdu a subfebrility môžu byť na vrub rastu zúbkov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas