Spôsobuje umelé mlieko bolesti bruška?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

ročný syn má od narodenia problémy s bruškom. Bolesti pretrvávajú, má zápchy a zastavené vetry. V noci ešte dvakrát pije umelé mlieko. Na gastre mu nič nezistili.

Pomohlo by odstavenie mlieka cez noc?

Spôsobuje umelé mlieko bolesti bruška?

Ďakujem

Dobrý deň,

a máte odsledované, že cez deň, keď mliečko nepije, tak žiadne bolesti nemá? Ak áno, tak najjednoduchšie je vyskúšať to - ponúknuť mu pár nocí po sebe v noci čajík alebo vodu.

Treba mu vysvetliť, že teraz mliečko nemôže. Následne odsledovať jeho klinický stav. Neviem, čo všetko bolo predmetom gastro vyšetrenia (vylúčila sa ABKM?).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas