Spôsobila úzka predkožka synovi zápal močového mechúra?

Zodpovedané
15. jan 2023

Dobrý deň,

môj 3-mesačný syn má zápal močového mechúra. Polovicu penisu má začervenanú. Od štvrtku užíva antibiotiká, ktoré účinkujú. Vidím, že pri cikaní neplače. Penis je však stále červený. Doktorka povedala, že má úzku predkožku.

Mohol sa zápal vytvoriť kvôli úzkej predkožke?

Ako to mám ďalej riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

začervenalý penis svedčí aj pre zápal žaluďu - balanitídu. Mohli by pomôcť aj sedavé kúpele v repíku (okrem liečby, ktorú Vám pani doktorka dala).

Úzka predkožka môže spôsobovať opakované zápaly. V takom prípade to treba riešiť s urológom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas