Spomalený rast hlavičky 11 mesačného syna. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
27. máj 2021

Dobrý deň,

môjmu 11 mesačnému synovi narástla hlávka za dva mesiace len o 0,5 cm. Obvod má teraz 45 cm. Pred dvomi mesiacmi mal 44,5 cm. V treťom mesiaci sme boli na neurológii kvôli predčasne uzatvárajúcej sa fontanele a neurológ povedal, že je všetko ok.

Od pol roka mu rástla hlávka o 1 cm za dva mesiace. Teraz je to o polovicu menej.

Aký je Váš názor a čo nám odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Váš chlapček je v rámci medzí pre rast hlavičky, ale rastie o niečo pomalšie. Stav konzultujte s Vašou OL.

Okrem samotného rastu je treba hodnotiť aj psychomotorický vývin. Ak sa niečo nebude pani doktorke zdať, odošle Vás znova na neurológiu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas