Skreslí dojčenie pred odberom krvi výsledky?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

skoro dvojročná dcéra má ísť o pár dní na odber krvi, kázali prísť nalačno. Dcéra je však stále dojčená, v noci sa často dojčí a hlavne nadránom je skoro nonstop na prsníku. Neviem si predstaviť, že by som jej mliečko nedala.

Môžem ju pred odberom dojčiť, alebo to nepriaznivo skreslí výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

skreslí glykémiu. Pokiaľ sa vyslovene nebude vyšetrovať tá, tak by nemalo skresliť iné výsledky štandardných vyšetrení z krvi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas