Skoro ročný syn si dáva jazyk na bok

Zodpovedané
7. mar 2019

Dobrý deň,

môj syn bude mať rok a dlhšiu dobu si dáva jazyk na bok. Pripadá mi to tak, akoby si ho kúsal.

Stretli ste sa s takýmto problémom?

Ďakujem

Dobrý deň,

takéto "grimasovanie" jazykom môže byť pri syndróme rastu chrupu, môže ísť o obyčajný psychomotorický prejav, ale aj o tik, prípadne o začínajúcu neuropatológiu.

Ak je synček inak úplne zdravý a nijak inak nezaostáva vo vývine, navrhujem, aby ste si prejav natočili na video a pri najbližšej návšteve pediatra mu video ukážte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas