Skoro dvojmesačný syn má ako keby neprítomný pohľad. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
12. feb 2021

Dobrý deň,

doma máme tretie bábätko, ktoré má dva mesiace. Synček od narodenia ako keby upiera zrak do stropu, ako keby cezo mňa, nado mňa. A to pri kojení, keď sa zobudí alebo zaspáva, keď s ním komunikujem, tak sa na mňa díva a po chvíli odíde očami naspäť hore na strop, za mňa.

Aj keď ho dám pásť koníky, tak pekne dvíha hlavičku a pritom máva tento neprítomný pohľad. Díva sa úplne hore.

Je to v poriadku?

Celkovo zatiaľ menej komunikuje. Ostatné deti narodené ako on sa už smejú. Synček sa občas ako keby usmeje, nadšene otvorí pusu a dokorán zavíska.

Očká mu pozerali len v pôrodnici.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak pohľad vie zafixovať na Vás a na hračku a inak si pozerá dohora, tak to nie je problém. Usmievať cielene by sa už v 2 mesiačikoch veru ale mal, napríklad keď sa zobudí mal by pri pohľade na Vás reagovať úsmevom atď.

Ja by som takéto dieťatko chcela vidieť, takže by ste sa mali ohlásiť Vašej pani doktorke.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas