S čím súvisí zvracanie a teplota u 8-ročného syna?

Zodpovedané
20. jún 2022

Dobrý deň,

8-ročný syn mal 9.6.2022 teploty sprevádzané zvracaním. Išli sme k lekárke. Tá mu pichla injekciu proti napínaniu, ktorá zabrala. Večer sa vyšplhali teploty na 39,5ºC a zabral Paralen. Na druhý deň už len mierna teplota bez vracania. Všetko bolo ok až do 15.6.2022, kedy syn opäť zvracal (1x) s miernou teplotou. Tá ustúpila.

16.6.2022 opäť raz zvracal, ale skôr hlieny a bol bez teploty. Dnes 17.6.2022 zvracal ráno 1 x a pred obedom druhýkrát. Popoludní mu opäť stúpa teplota k 39ºC a zatiaľ nevracia.

Tekutiny v malom množstve prijíma, jedlo odmieta. Poriadne sa nenajedol viac ako 3 dni. Je čulý, má občasné mierne bolesti v brušku. Naša lekárka nám odporučila kľudový režim. Syn je zároveň alergik, takže momentálne má hlienov viac ako dosť.

S čím by mohol jeho stav momentálne súvisieť?

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je vhodné vyšetrenie synčeka. Nabrala by som aj stolice na Helicobactera, Campylobactera, vírusy aj výter z konečníka.

Čo však môžete dovtedy urobiť je diétny režim + probiotiká.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas