S akým prípravkom sa dezinfikuje inhalátor?

Zodpovedané
4. dec 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom používania domáceho inhalátora.

S akým prípravkom ho treba dezinfikovať?

Je dezinfekcia potrebná po každom použití?

Ďakujem

Dobrý deň,

dezinfekcia by mala mať označenie, že je vhodná pre inhalátor. Napríklad Bacillol AF. Myslím, že každý inhalátor má postup pre dezinfekciu v návode.

Osobne si nemyslím, že je nutná dezinfekcia po každom použití. Postačí dôkladné čistenie a osušenie (na radiátore). Čistiť (inhalačný set, maska, náustok) - napríklad horúcou vodou. Kompresor iba utrite handričkou. Vzduchovú hadičku neumývajte, nechajte ju dôkladne uschnúť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas