Ročný syn nechce po mne opakovať. Mám to riešiť s pediatričkou?

Zodpovedané
18. jún 2020

Dobrý deň,

mám ročného syna, ktorý je pohybovo ako rovesníci. Problém je, že keď mu napríklad ukazujem, že aký veľký vyrastie, ťap ťap, kde má oko či nos, tak absolútne ma ignoruje. Alebo pozerá na mňa a smeje sa zo mňa. Keď treba otvoriť dvere, tak príde a vezme ma za ruku, aby som mu išla otvoriť.

Keď vidí, že mu idem dať čiapku, tak nahne hlavu dopredu a vie, čo chcem.

Prečo však nechce opakovať iné veci?

Mám to riešiť s pediatričkou?

Občas bľaboce. Ale je to určite menej ako bľabotala staršia dcéra.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

najprv ako som čítala ma napadlo, či nemôže ísť o poruchu sluchu, ale keďže niečomu rozumie a robí to, vyzerá to že so sluchom problém nie je.

Dieťa v tomto veku by malo vedieť aspoň 3 zmysluplné slová. U detí v tomto veku sa objavuje tzv. expresívny žargón, dieťa napodobňuje melódiu reči, tvorí pomocou hlások dlhé vety bez zmyslu.

Ak toto nepozorujete, treba to riešiť vyšetrením pediatrom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas