Ročný chlapec si stále škriabe semenníky. O aký problém ide?

Zodpovedané
14. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom neustáleho škriabania a naťahovania semenníkov ročným chlapcom.

Akonáhle dám dole plienku, tak sa dostane do tranzu a dokáže si to rozškrabať do krvi. Nemá tam nijaké vyrážky a ani začervenanie. Naša pediatrička povedala, že chlapci si tak naťahujú predkožku, ale on je pri tom nervózny. Keď mu to nedovolím, tak plače a je tým akoby posadnutý. Akoby ho to svrbelo. Plienky sme skúšali aj meniť, nič sa nezmenilo.

Kúpem ho každý večer vodou. Ráno po celej noci mu zadok a pipíka umyjem vo vode a po každom kakaní tiež s mydlom len zadok. Vlhčené utierky nepoužívame. Nemôžem ho nechať ani chvíľu rozbaleného, lebo hneď si ich začne trhať. Nie pinďúra, ale skôr semenníky.

O aký problém sa môže jednať a za akým lekárom máme ísť?

Alebo je to normálne?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je koža čistá - nie sú na nej prejavy infekcie, mykózy, tak mu ju skúste na semenníkoch potierať viackrát denne kalciovou masťou. To by mohlo mať efekt.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas