Reakcia na štipanec od komára. Máme ísť k lekárovi?

Zodpovedané
24. júl 2020

Dobrý deň,

pred 9 dňami našu skoro štvorročnú dcérku doštípali komáre, mala asi 8 štípancov na nohách. Veľmi sa sťažovala, že ju to svrbí a bolí. Mastili sme jej to najprv Novosilom a neskôr Fenistilom. Stále sa však sťažuje a plače, že ju to svrbí a bolí. Dnes ráno som zistila, že jeden štipanec sa jej veľmi zväčšil a má ho nepravidelne červeno ohraničený. Celý kruh má priemer 1,8 cm.

Máme sa obávať a nejako to riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

návšteva lekára je vhodná, ani nie kvôli reakcii na možné poštípanie komárom, ako z dôvodu, že by som si to pozrela, či nemôže ísť o poštípanie kliešťom a vytvorenie tzv. erythema migrans ako 1.štádium boreliózy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas