Prečo začal ročný chlapec mávať záchvaty plaču?

Zodpovedané
13. aug 2022

Dobrý deň,

máme ročného synčeka, ktorý bol doteraz v pohode. Zrazu začal mať záchvaty plaču. Papá papá a zrazu začne revať. Nedá sa ani prebaliť a ani prezliecť. Hrá sa a zrazu príde rev. Neustále si vyžaduje, aby som ho nosila na rukách. Ja už nevládzem.

Prečo to robí?

Ako to zmením?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám povedať takto z otázky cez internet.

Čo Vám povedať viem, že v tomto veku vstupujú do situcáie dve premenné:
1. Dieťa začína prejavovať svoje emócie hnevom (typické je napr že sa nechce obliekať, prebaľovať, či ak nechce robiť niečo tak reve).
2. Separačná úzkosť (najlepšie sa cíti pri najbližšej osobe - väčšinou mame, a preto na rukách neplače).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas