Prečo začal 6-mesačný synček odmietať mliečko?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

môj 6-mesačný syn úplne odmieta mliečko. Vždy papal menej, posledný mesiac sa ako tak rozpapal a papal 700 - 800 ml denne. Príkrmy už má zavedené, ale extra veľa nespapá.

Teraz už týždeň absolútne nechce mliečko. Cucne si. Keď zistí, že je to mliečko, tak zatvorí ústa a ani neotvorí. Vypije jedine vtedy, keď zaspáva a je už v polospánku. A aj to nie vždy a v noci. Papá Nutrilon Pro Futura.

Mám zmeniť mliečko?

V čom môže byť problém?

V ústočkách mu nevidno žiadnu nečistotu.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prom rade by som skontrolovala či nemôže mať žabku soor, či nie je znečistená fľaška.

Niekotré deti odmietajú mlieko aj do roka, ale malo by stále byť v strave dojčaťa aspoň v množstve 500 ml a viac denne. Ak to bude pretrvávať dlhšie, tak je nutné mu ho do stravy "prepašovať" inými spôsobmi (kaša, ovocnomliečny príkrm). Ak mu to naženiete v polospánku, tak nemusíte "prepašovať".

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas