Prečo vznikol synovi opuch až pár hodín po úraze?

Zodpovedané
2. sep 2019

Dobrý deň,

môjmu synovi sa stal v sobotu o 12.30 hodine úraz. Okolo 17tej mu museli zašívať bradu. Najskôr mu dali len nejaké pásiky na stiahnutie rany, ale tie nedržali. Tak sa neskôr rozhodli šiť.

Po šití bolo všetko v poriadku. Doma sa normálne najedol a išiel spinkať. Keď som ho okolo 22tej išla skontrolovať, tak mal takto opuchnutú tváričku a pusinku. Miesto zašívania opuchnuté nemal. Len pusinku a líčko. Pred spaním si chytal jazyk, asi ho svrbel.

Je možné, že sa opuch vyskytol tak dlho po úraze?

Alebo je to skôr nejaká alergická reakcia?

Opuch mal aj ráno po prebudení.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno je to možné, že miesto začalo opúchať až niekoľko hodín po úraze. Hlavne keď sa dostal do polohy ležmo.

Je to oveľa pravdepodobnejšie ako možná alergická reakcia - najmä ak nemá iné príznaky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas