Prečo trojročná dcéra klipká očami?

Zodpovedané
21. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojej trojročnej dcérky. Keď stretneme niekoho, koho sa hanbí, tak klipne očkami. Robí to aj vtedy, keď sa jej niekto prihovorí, keď chce dôležito niečo povedať a aj pri hre.

O aký problém ide a ako jej môžme pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je to tiková forma reakcie na podnety. Nie je to žiadny problém.

Robí aj to veľká časť dospelej populácie, najmä v nekomfortných situáciach.

Treba ju viesť k bežnej psychickej pohode v rôznych situáciach.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas