Prečo trojmesačný synček vytáča hlavičku?

Zodpovedané
17. máj 2022

Dobrý deň,

môj synček stále vytáča takto hlavičku. Je to ako keby hľadal nejakú polohu. Snažím sa ho všelijako dávať na bok, ale aj tak to spraví. Bojím sa, aby ju nevytočil nejako moc. O tri týždne bude mať 4 mesiace.

Prečo to tak robí?

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

takto do luku sa dávajú niektoré deti, ktoré majú reflux (Neprehĺta viac v spánku? Nekašle? Nevracia mlieko?)

Dávajte ho spať na chrbát, nie na bok. Polohujte hlavu do strán - každýkrát do druhej, aby nedošlo k zležaniu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas