Prečo teplomer nameria dcérke inú teplotu v zadočku a inú na hlavičke?

Zodpovedané
31. okt 2021

Dobrý deň,

dcéra bola chorá. Mala teplotu okolo 39°C, zelené soplíky, ale prešlo to. Posledné dva dni pri meraní teploty bezdotykovým teplomerom ukazuje zvýšenú teplotu 37,6°C. Keď jej odmietam v ritke, tak je bez teploty.

Má ešte trocha soplíky, ale úplne málinko. Sú už priehľadné.

Čím to môže byť spôsobené?

Prečo teplomer meria rozdielnu teplotu?

Teplomer je funkčný, nám ostatným ukazuje dobré hodnoty.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám povedať prečo to je, lebo to neviem.

Moja osobná skúsenosť s bezdotykovými teplomermi je veľmi zlá. Keď je dieťa spotené, keď bolo v studenom prostredí, naopak keď sa jašilo a je zahriate, alebo len malo čapičku. Merajú inak - zle.

Ja osobne verím iba klasickým teplomerom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas