Prečo štvormesačná dcérka nevie zaspať na prsníku?

Zodpovedané
24. jan 2022

Dobrý deň,

dcéra má 4 mesiace a už od cca 2 týždňov sa nevie na prsníku ukľudniť a ani nezaspí. Pripadá mi to tak, že prsník využíva len na jedenie.

Občas používa cumeľ. V pôrodnici mi nabehlo veľa mlieka, dcérka sa prisaje, napapá sa. Niekedy si na pár sekúnd zdriemne. Zobudí sa a prsník už nechce. Resp. pri pití mlieka sa pýta spať (stonaním). Následne ju vezmem na ruky, pritúlim a spí. Doteraz uspávame na rukách.

Kde robím chybu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nerobíte nikde chybu. Uspávanie na rukách je jedna z možností ako uspávať dieťa, rovnako ako dojčenie.

Každé dieťatko preferuje niečo iné a Vaša dcérka evidentne preferuje ruky - nosenie - uspávanie pohybom. Nie je na tom nič zlé a ani nič, čo by potrebovalo zmenu. Máte efektívny spôsob ako nateraz dieťatko uspíte. Dcérka je spokojná a to je hlavné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas