Prečo skoro 7 mesačné dieťa začalo odmietať kúpanie?

Zodpovedané
13. jan 2021

Dobrý deň,

máme syna, ktorý 27.1. dovŕši 7 mesiacov. Od malička miluje kúpanie. Ale posledné dve kúpania nám strašne plače, až sa zajakáva. Nemožno ho umyť, hneď ho musíme vybrať z vody von.

Čo môže byť príčinou tejto zmeny?

Ďakujem

Dobrý deň,

príčin môže byť mnoho. Tak ako so všetkými činnosťami (spánok, jedenie, hranie sa) aj táto aktivita sa môže dočasne stretávať s neakceptovaním bábätka. My ho týmto obdobím musíme trpezlivo a s láskou previesť a akceptovať, že "nie každý deň je nedeľa".

Ak ste vylúčili také tie základné možné veci ako studená/teplá voda, hluk, zima v miestnosti, tak to môže byť spôsobené zubami (tie spôsobujú naozaj akékoľvek odmietanie, negovanie čohokoľvek!!!), začiatok ochorenia, bolesť bruška, prílišná únava (časté pri odmietaní kúpania).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas