Prečo si 21 mesačná žmolí oči?

Zodpovedané
9. júl 2022

Dobrý deň,

naša 21 mesačná dcérka si už od minulého týždňa žmolí oči. Najskôr som to neriešila ale je to viac a viac. Samozrejme nič v očkách nemá. Akurát od neustáleho pretierania si očí rúčkami má v jednom malú červenú bodku, akoby nejaká žilka praskla alebo čo. Keďže si ich celý deň pretiera, má oči akoby mierne napuchnuté, alebo ako to nazvať. Vidieť vidí všetko, len to že si ich stále pretiera.

Napadlo mi, či nemá náhodou syndróm suchého oka alebo niečo také?

Dá sa niečo na to dať?

Doma máme kvapky z očianky. Telku nezvykne pozerať, iba výnimočne, takže z obrazovky to nie je. Veľa času trávime vonku a na záhrade v piesku. Ruky jej umývam.

Ďakujem.

Dobrý deň,

skúste jej kvapkať klasický voľnopredajný Occuflash, či Ophtalmo-Septonex. Ak by neprechádzalo, cestou OL by ste mohli skúsiť predpísať antihistaminiká ako pri alergii. Ak nepomôže - k očnej.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas