Prečo si 15 mesačný syn búcha po hlávke na jednej strane?

Zodpovedané
25. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 15 mesačného synčeka. Dneska som si všimla, že si začal búchať na jednej strane hlavičky a trhať si vlásky. Je to ako keby len tak od nervov. Neplače, len má ubolený výraz v tvári. Teplotu nemá a pozerala som či náhodou nemá hrčku, kliešťa. Aj uška som sa dotkla, že či nemá na dotyk boľavé a nič. Aj za uškom som pozrela.

Uši mu vatovými tyčinkami nečistím. Len ich utriem navhlčenou plienkou alebo uterákom.

O žiadnom úraze hlávky alebo páde neviem. Idú mu stoličky.

Môže to spolu súvisieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

hneď ako som si prečítala nadpis, som si povedala, že zrejme pôjdu zúbky. A Vaša posledná veta to aj potvrdzuje.

Stretla som sa s týmto búchaním sa do hlavičky u detičiek pri raste zúbkov. Takže si myslím, že to bude aj prípad Vášho synčeka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas