Prečo sa začali 18-mesačnej dcére odlupovať nechty?

Zodpovedané
1. sep 2022

Dobrý deň,

dnes som zistila, že 18-mesačnej dcére sa ako keby začali odlupovať nechty na palcoch ruky a nohy. A na jednom prľteku na ruke ako keby sa to tiež začalo tvoriť.

Dcérka mala pred viac ako mesiacom chorobu ruky, nohy, ústa. Niekto mi vravel, že môže pri nej zliezť necht.

Aký je Váš názor?

Ide o mykózu?

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nejde o mykózu, ide (ako Vám niekto veľmi správne povedal) o následok choroby ruky-nohy-ústa, po ktorej prekonaní s odstupom týždňov dochádza k tomuto javu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas