Prečo sa skoro 2-ročnej dcére objavila na hlave mliečna chrasta?

Zodpovedané
11. jan 2023

Dobrý deň,

rada by som sa informovala ohľadom problému s mliečnou chrastou. Dcérka ju mala na hlave ešte ako bábätko. O mesiac má dva roky a objavila sa znovu.

Je to bežné?

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

seboroická dermatitída = mliečna chrasta - je ochorenie, ktoré sa opakuje.

Postupujte ako pri bábätku. Po zmäkčení jemne vyčesať šupinky preč. Použiť môžete napr. Bioderma Babysquam, nechať pôsobiť hodinu - dve. Následne umyť vlasy a vyčesať.

Na umývanie vlasov môžete použiť Bebé šampon na mliečnu chrastu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas