Prečo sa odporúča pitie umelého mlieka až do troch rokov?

Zodpovedané
24. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pitia umelého mlieka.

Prečo sa odporúča pitie umelého mlieka až do troch rokov?

Aké má výhody oproti kravskému mlieku?

Aké maximálne množstvo je vhodné pre 2 -3 ročné dieťatko?

Samozrejme pri normálnej, veku primeranej, vyváženej strave.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

umelé mlieko je mliečko na báze kravského mlieka, ktoré je však špeciálne upravené ( v množstve aspektov) tak, aby bolo čo najvhodnejším nápojom pre deti do 3 rokov.

Do 12. mesiaca je podľa európskej spoločnosti nevyhnutné pitie mlieka umelého alebo materského. Po tomto období sa do 3 rokov odporúča umelá formula alebo plnotučné pasterizované kravské mlieko.

Nie je odporúčanie maximálnej dávky (ak dieťa pekne papá aj bežnú stravu), ale odporúčaná denná dávka je 125 ml denne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas