Prečo sa moje dieťa počas spánku nadychuje na dve doby?

Zodpovedané
3. sep 2021

Dobrý deň,

moje dieťa sa počas spánku nadychuje ako keby na dve doby. Je to ako keby dva malé nádychy (alebo jeden nádych ako keby rozdelený na dva menšie) a jeden výdych.

So snívaním to nesúvisí, nie je to reakcia na sen a nejde ani o zrýchlený dych. Dýcha normálne pomaly, len ten nádych je taký ako keby rozdelený.

Prečo moje dieťa tak dýcha?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem prečo tak počas spánku dýcha.

Neodporúčam nič špeciálne, neviem o žiadnom ochorení, ktoré by sa takýmto štýlom prejavovala a nakoľko je dieťatko inak v poriadku, nebrala by som tomu žiadnu váhu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas