Prečo sa dcéra trasie, keď sa doma zobudí po prechádzke?

Zodpovedané
17. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom polročnej dcérky. Keď ideme z prechádzky a tvrdo spí a zobudí sa až v byte, tak sa chvíľku trasie. Vyzerá ako keby jej bola strašná zima. Trvá to len pár sekúnd, kým jej ukážem, že už sme doma. Robí to len vtedy, keď sa zobudí z prechádzky a vyslovene doma. Keď sa zobudí vonku počas prechádzky, tak to nerobí. Ani inokedy počas dňa. Stane sa to cca raz do týždňa.

Ja to pripisujem tomu, že sa zobudí v inom prostredí a pri inej teplote v akej zaspávala a je zmätená. Zima jej nie je, teplučká je.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

tiež si nemyslím, že ide o nejaký patologický (chorobný) príznak.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas