Prečo sa 6 ročnému synovi motá hlava?

Zodpovedané
3. máj 2022

Dobrý deň,

syn mal minulý mesiac 6 rokov. Poslednú dobu sa mi častejšie sťažuje na motanie hlavy. Pri jeho popise to nie je úplné motanie, ale ako keby vraj skákanie. Cez deň vypije 0,7 l vody a niekedy aj viac.

O aký problém môže ísť?

Ako mám postupovať?

Uši ho nebolia, papá normálne. Napadlo mi, že možno spí v zlej polohe.

Môže mať problém s očami?

Ďakujem

Dobrý deň,

vody pije málo, treba zvýšiť príjem vody. Motanie však nemusí súvisieť s tým, ale môže napríklad ako píšete súvisieť s chrbticou, ale aj očkami. Prípadne môže ísť neurologický problém.

Je potrebné prešetrenie lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas