Prečo sa 5 ročný syn nadmerne potí?

Zodpovedané
15. okt 2021

Dobrý deň,

náš 5 ročný syn sa od narodenia veľmi potí. Stačí, že trochu pobehá a má mokré vlasy aj chrbátik, sčervenejú mu líčka. Iné deti sa tak nepotia.

Sú potrebné nejaké vyšetrenia?

Doteraz na prehliadkach nebol žiadny problém. Syn je veľmi aktívny a rád športuje.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ide o reakciu na fyzickú aktivitu, tak nie je potrebné žiadne vyšetrenie.

Ak by sa potil aj v pokoji, bolo by vhodné nabrať hormóny štítnej žľazy, cestou Ol alebo endokrinológa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas