Prečo sa 5 ročnej dcérke objavuje žihľavka?

Zodpovedané
14. nov 2021

Dobrý deň,

moja 5 ročná dcéra pred týždňom ochorela (zvracanie, teplota do 38 stupňov, nádcha, kašeľ). Súčasne s tým sa jej na tele začala objavovať žihľavka, ktorá mizne a zjaví sa zasa inde. Vždy len večer pred spaním, ráno je preč. Toto trvá už 7 dní. Zároveň sa jej na líci vytvoril červený horúci fľak. Nie je na dotyk suchý, vraj ju len trošku štípe. Ten tam má 5 dní. Mení veľkosť a intenzitu a tiež je do rána preč.

V priebehu doobedia sa zase objavuje a pretrváva celý deň. Dnes a včera sme boli na chvíľu vonku a na studenom vzduchu jej zmizol. Hneď ako sme sa vrátili domov, bol späť. Na noc jej dávam antihistaminiká a iné lieky neberie.

Mohlo by ísť o reakciu na infekciu?

Ak áno, ako dlho tieto kožné problémy môžu trvať?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o tzv piatu chorobu. https://www.modrykonik.sk/zdravie/piata-choroba/

Takéto prejavy môžu trvať cca 2 - 3 týždne po viróze. Je to pomerne častý kožný prejav virózy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas